נעים להכיר

נעים להכיר

נעים להכיר, אבישג פיטוסי. הרבליסטית קלינית, ארומתרפיסטית ומורה בכירה ליוגה מאז 2013. חוקרת את החיבור לאדמה ולצמחים, את החוכמה העתיקה והרפואה הטבעית שסביבנו, אשת עשנים קדושים (אשת קטורת). מטפלת ברשפון באמצעות ארומתרפיה והתאמת צמחי מרפא באופן אישי, ומלמדת יוגה בקבוצות ובאופן פרטי.

חיבור בין בריאות פיזית למנטלית

נולדתי ב-1988 בקרית מוצקין וגדלתי בבית משפחתי בו קיבלתי את הערכים הראשונים של אחדות, חופש ביטוי, יסודיות ועשיה מתוך כוונת הלב. בילדותי התאמנתי בהתעמלות אומנותית ובתיכון רקדתי מחול. מדובר באימונים אינטנסיביים שהובילו לפציעות וכאבים רבים. בגיל 23 הגעתי למשבר אמון מול הגוף שלי. הבנתי שמשהו חייב להשתנות. האיתותים מהגוף שלי שלחו אותי למסע שבו גיליתי את היוגה, באמצעותה גופי התחזק וקיבל מרפא, ודרכה מצאתי בי עמוד תווך פיזי, רוחני והווייתי. הכרתי את צמחי המרפא דרך מסורות עממיות של המשפחה שלי והם עניינו אותי לאורך כל הדרך לתמיכה והרגעה. לימודי צמחי המרפא וארומתרפיה הם אחד הדברים המשמעותיים ביותר שהשקעתי בהם בחיי. אני מוקירה תודה למשפחתי ומוריי שלימדו אותי ומלמדים אותי.

מסע של צמיחה

הרגשתי שיש קשר בין מה שעובר על הגוף שלי לבין מה שעובר עליי. במקביל לתהליך ההחלמה הפיזית, התחלתי לשנות את ההתנהגות שלי עד אשר הרגשתי שבריאות רבה יותר נוכחת בגוף ובחיים שלי. תרגול היוגה וצמחי המרפא עד עצם היום הזה, מעשיר את חיי ומהווה לי כר פורה ללמידה תמידית. בין השנים 2011 עד 2013 עברתי הכשרה כמורה בכירה ליוגה ב”קמפוס שיאים” באוניברסיטת תל אביב. עד עצם היום הזה אני לומדת מהמורה שלי, יעל זיו. בין השנים 2015 עד 2018 למדתי ארומתרפיה והרבליזם קליני אינטגרטיבי ב”מכללת ברושים”, שם גם העשרתי את לימודי הארומתרפיה בקורס רוקחות מתקדמת עם שני קידר. בימים אלו אני לומדת ב”מכון ללימודים ארומתרפיים, וירג׳יניה”. עברתי הכשרה כסאומדורה- ״אשת עשנים קדושים״, בידי הגב׳ יאמי קמפו, מקהילת אטלנטידה בקולומביה ומאז גדלה אהבתי לעבודה עם עשן וקטורת, במקביל לעשייה בקליניקת צמחי המרפא ברשפון ובהוראת היוגה ותרגולה.

עשיה ויצירה

המסע הארוך והעמוק שעברתי מביא אותי לרצות לחלוק עם אחרים את היכולת להביא לריפוי והקלה של מכאובי היומיום, לעזור לאנשים לחזק את הבריאות וליצור הרמוניה בין הגוף והנפש.

יוגה

אסיסטנטית בהכשרת המורים של יעל זיו. לימדתי יוגה במוסדות לבריאות הנפש במסגרת פרטית וציבורית וכן תיכוניסטים בדגש על תוכניות מחוננים והקניית כלי תרגול לתלמידי תיכון. כיום מלמדת שיעורים פרטיים וקבוצות לבוגרים, בני נוער וסדנאות לילדים ומעניקה הרצאות במכללות וארגונים.

צמחי מרפא וארומתרפיה

אסיסטנטית בקמפוס ברושים. מלמדת קורסים לצמחי מרפא בחוות אקולוגיות בארץ. עובדת עם עשן (קטורות), מגדלת צמחים, מייבשת, מכינה תערובות, משחות, סבונים ושמנים. מטפלת ומייעצת בצמחי מרפא, ארומתרפיה ועשן.

לתאום פגישה השאירו פרטים ואחזור אליכם

המלצות

הרשמו לרשימת התפוצה